Omeka - en to fi_FI translation catalogue (51 entries)

en: Website
fi_FI: Verkkosivu

en: Email (required)
fi_FI: Sähköposti (vaaditaan)

en: Your name
fi_FI: Nimi

en: Allowed tags:
fi_FI: Sallitut HTML-elementit:

en: Please verify you're a human
fi_FI: Roskapostituksen esto

en: Comments
fi_FI: Kommentit

en: Use Threaded Comments?
fi_FI: Ketjuta kommentit

en: If checked, replies will be displayed indented below the comment.
fi_FI: Vastaukset kommenttiin näytetään sisennettynä kyseisen kommentin alapuolella.

en: Text for comments label
fi_FI: Käyttöliittymäteksti

en: A label instead of 'Comments' to use. Leave empty to use 'Comments'.
fi_FI: Kommenttien nimi käyttöliittymässä. Oletusarvoisesti käytetään tekstiä 'Kommentit'.

en: Allow public commenting?
fi_FI: Salli julkinen kommenointi

en: Allows everyone, including non-registered users to comment. Using this without Akismet is strongly discouraged.
fi_FI: Salli myös rekisteröitymättömien käyttäjien kommentit. Akismet on otettava käyttöön tätä valintaa käytettäessä.

en: Require moderation for all public comments?
fi_FI: Moderoi julkiset kommentit

en: If unchecked, comments will appear immediately.
fi_FI: Ilman moderointia kommentit tulevat näkyviin välittömästi.

en: User roles that can moderate comments
fi_FI: Moderaattoriroolit

en: The user roles that are allowed to moderate comments.
fi_FI: Käyttäjäroolit jotka voivat toimia moderaattoreina.

en: User roles that can comment
fi_FI: Kommentoijaroolit

en: Select the roles that can leave comments
fi_FI: Käyttäjäroolit jotka voivat kommentoida

en: User roles that require moderation before publishing.
fi_FI: Käyttäjäroolit joiden kommentit moderoidaan ennen julkaisua.

en: If the role is allowed to moderate comments, that will override the setting here.
fi_FI: Mikäli käyttäjäroolilla on moderointioikeus, tätä asetusta ei oteta huomioon.

en: Allow public to view comments?
fi_FI: Näytä kommentit julkisesti

en: User roles that can view comments
fi_FI: Käyttäjäroolit jotka voivat lukea kommentteja

en: security settings
fi_FI: turvallisuusasetuksissa

en: You have not entered your %s API keys under %s. We recommend adding these keys, or the commenting form will be vulnerable to spam.
fi_FI: Et ole ottanut käyttöön %s API-avaimia %s. Roskaviestisuodatuksen käyttö on suositeltavaa; muussa tapauksessa kommentointimahdollisuus houkuttaa roskapostittajia.

en: WordPress API key for Akismet
fi_FI: WordPress API-avain Akismet-palvelua varten

en: Your comment is awaiting moderation
fi_FI: Kommenttisi on tarkistettavana

en: A comment on %s has been flagged as inappropriate
fi_FI: Kommenttisi %s sivustolla on todettu sopimattomaksi

en: The comment %s has been flagged as inappropriate.
fi_FI: Kommentti %s on todettu sopimattomaksi.

en: here
fi_FI: kommentteja

en: You can manage the comment %s
fi_FI: Moderoi %s

en: Anonymous
fi_FI: Anonyymi

en: on
fi_FI: kirjoitti

en: Approved
fi_FI: Hyväksytty

en: Unapprove
fi_FI: Hylkää

en: Not Approved
fi_FI: Hylätty

en: Approve
fi_FI: Hyväksy

en: Spam
fi_FI: Roskaviesti

en: Report Not Spam
fi_FI: Kyseessä ei ole roskaviesti

en: Not Spam
fi_FI: Ei roskaviesti

en: Report Spam
fi_FI: Ilmoita roskaposti

en: Flagged Inappropriate
fi_FI: Merkitty sopimattomaksi

en: Unflag
fi_FI: Poista merkintä

en: Not Flagged
fi_FI: Merkitsemätön

en: Flag Inappropriate
fi_FI: Merkitse sopimattomaksi

en: Flag
fi_FI: Merkitse

en: Select All
fi_FI: Valitse kaikki

en: Needs Approval
fi_FI: Odottaa hyväksyntää

en: Flagged
fi_FI: Merkitty

en: Flag inappropriate
fi_FI: Merkitse sopimattomaksi

en: Unflag inappropriate
fi_FI: Poista merkintä

en: Reply
fi_FI: Vastaa
