Omeka - en to ro translation catalogue (50 entries)

en: Website
ro: Site

en: Email (required)
ro: Adresă de email (necesară)

en: Your name
ro: Numele

en: Allowed tags:
ro: Etichete de cod html permise:

en: Please verify you're a human
ro: Ești om sau automat?

en: Comments
ro: Comentarii

en: Use Threaded Comments?
ro: Folosești comentariile fără marcarea istoricului?

en: If checked, replies will be displayed indented below the comment.
ro: Dacă bifezi, răspunsurile vor fi afișate fără indentare sub comentariu.

en: Text for comments label
ro: Text necesar pentru eticheta comentariului

en: A label instead of 'Comments' to use. Leave empty to use 'Comments'.
ro: Poți introduce o etichetă în loc de „Comentarii”. Lasă gol dacă vrei să apară textul „Comentarii”

en: Allow public commenting?
ro: Permiți comentarii din public?

en: Allows everyone, including non-registered users to comment. Using this without Akismet is strongly discouraged.
ro: Permite tuturor, fiind incluși și utilizatorii fără cont să facă comentarii. Folosind acest modul fără Akismet este considerată o practică periculoasă d.p.d.v al securității.

en: Require moderation for all public comments?
ro: Se cere moderarea tuturor comentariilor publice?

en: If unchecked, comments will appear immediately.
ro: Dacă este debifat, comentariile vor apărea imediat.

en: User roles that can moderate comments
ro: Roluri ale celor care pot modera comentariile

en: The user roles that are allowed to moderate comments.
ro: Rolurile care pot interveni în moderarea comentariilor.

en: User roles that can comment
ro: Rolurile cărora le este permisă adăugarea comentariilor

en: Select the roles that can leave comments
ro: Selectează rolurile cărora le sunt permise comentariile

en: User roles that require moderation before publishing.
ro: Rolurile care necesită moderarea înainte de publicare.

en: If the role is allowed to moderate comments, that will override the setting here.
ro: Dacă rolului îi este permisă moderarea comentariilor, această stare va suprascrie setările aici.

en: Allow public to view comments?
ro: Permiți publicului să vadă comentariile?

en: User roles that can view comments
ro: Rolurile cărora le este permis să vadă comentariile

en: security settings
ro: setări de securitate

en: You have not entered your %s API keys under %s. We recommend adding these keys, or the commenting form will be vulnerable to spam.
ro: Dacă nu ai introdus cheile API %s de la %s. Este recomandată adăugarea acestor chei altfel, formularul pentru introducerea comentariilor va fi vulnerabil contra spamului.

en: WordPress API key for Akismet
ro: Cheie API WordPress pentru Akismet

en: Your comment is awaiting moderation
ro: Comentariul tău a intrat în așteptare pentru a fi moderat

en: A comment on %s has been flagged as inappropriate
ro: Un comentariu la %s a fost etichetat ca inoportun

en: The comment %s has been flagged as inappropriate.
ro: Comentariul de la %s a fost etichetat ca inoportun

en: here
ro: aici

en: You can manage the comment %s
ro: Poți gestiona comentariul %s

en: Anonymous
ro: Anonim

en: on
ro: pe

en: Approved
ro: Aprobat

en: Unapprove
ro: Dezaprobat

en: Not Approved
ro: Neacceptat

en: Approve
ro: Acceptă

en: Report Not Spam
ro: Raportează a nu fi spam

en: Not Spam
ro: Nu-i spam

en: Report Spam
ro: Raportează ca spam

en: Flagged Inappropriate
ro: Etichetează ca neadecvat

en: Unflag
ro: Scoate marcajul

en: Not Flagged
ro: Nemarcat

en: Flag Inappropriate
ro: Marchează ca neadecvat

en: Flag
ro: Marcaj

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Needs Approval
ro: Are nevoie de acord

en: Flagged
ro: Marcat

en: Flag inappropriate
ro: Marchează cele neadecvate

en: Unflag inappropriate
ro: Scoate marcajul corespunzător celor neadecvate

en: Reply
ro: Răspunde
